کرم های آبرسان و تفاوت آن با کرم های مرطوب کننده

کرم های آبرسان و تفاوت آن با کرم های مرطوب کننده

کرم های آبرسان و تفاوت آن با کرم های مرطوب کننده

کرم های آبرسان و تفاوت آن با کرم های مرطوب کننده؟ فرق میان کرم های آبرسان و کرم های مرطوب کننده چیست؟

کرم های آبرسان و کرم های مرطوب کننده با یکدیگر متفاوت بوده و یکسان نیستند. دراین مقاله میخواهیم در مورد تفاوت این دو محصول بهداشتی صحبت کرده. و بیان کنیم که فرق اصلی میان این دو کرم چیست؟

کرم های مرطوب کننده و کرم های آبرسان یکسان نبوده، اما هر دو این کرم ها برای تغذیه پوست افراد مورد استفاده قرار می گیرند. و پوست را مرطوب نگه می دارند.

فرق میان کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده

کرم های آبرسان

کرم های آبرسان رطوبت را از محیط های اطراف دریافت می کنند. سپس رطوبت دریافت کرده از محیط اطراف را به پوست مصرف کننده ها انتقال می دهند. توانایی پوست افراد پس از مصرف کرم آبرسان برای جذب رطوبت و مواد مغذی که برای سلامت و شادابی پوست لازم هست افزایش می یابد. در نتیجه سلول های پوستی آب لازم برای ساخت بافت های پوست را میتوانند تامین بکنند.

در ادامه این مقاله میخواهیم بیان کنیم که کرم های مرطوب کننده چه مکانیسم اثری روی پوست خواهند گذاشت؟

کرم های مرطوب کننده

کرم های مرطوب کننده همانند یک سد دفاعی در برابر آسیب هایی که ممکن است. در طول روز بر اثر عوامل محیطی و خارجی بر پوست وارد شود عمل میکند. و این عمل به صورت محسور کردن روی پوست ما اتفاق خواهد افتاد. با این ترکیبی که کرم مرطوب کننده از خود نشان میدهد در نتیجه رطوبت در سطح پوست ما باقی خواهد ماند. و مانع رفع رطوبت از سطح پوست ما خواهند شد به دنبال این روند پوست مرطوب خواهد شد. نرمی دلپذیری را برای مصرف کننده به وجود خواهد آورد. در نتیجه با استفاده از این کرم های مرطوب کننده فرد  پوستش نرم خواهد شد و قوام خوبی پیدا خواهد کرد.

زمان مناسب برای استفاده از انواع کرم ها

در مبحث بعدی از این مقاله میخواهیم در این مورد صحبت کنیم. که چه زمانی باید افراد از کرم مرطوب کننده استفاده کنند. و چه زمانی باید کرم آبرسان را در برنامه روزانه خود قرار دهند؟

همانطور که در بالا بیان شد هرکدام از این محصولات بهداشتی باعث نرم شدن پوست مصرف کننده میشوند. اما اگر پوست افراد خشک باشد. و  روغن ها و چربی های لازم در سطح پوست به هر دلیلی از بین برود. زیاد فایده ایی برای افراد نخواهد داشت. در نتیجه در مرحله اول باید  افراد نوع پوست خود را شناسایی کنند. یعنی باید تشخیص دهند که پوست آن ها جزکدام  دسته از  پوست های زیر است.

  1.   پوست چرب
  2.  پوست خشک
  3.  پوست نرمال
  4.  پوست هایی که دارای چربی در برخی از نقاط صورت هستند

اگر پوست افراد جز پوست های خشک محسوب شود. یا به سمت پوست های خشک گرایش داشته باشد. در نتیجه چنین افرادی حتما باید از کرم های مرطوب کننده استفاده نمایند. زیرا کرم های مرطوب کننده در کنار خود، خواص دیگری که در کرم های متفرقه وجود دارد و برای تغذیه پوست ما لازم است را هم به پوست ما میرساند. که این کرم ها هر یک دارای قابلیت منحصر به فرد خودش برای پوست است. و رطوبت را در سلول های پوستی ما محبوس نگه میدارند.

اما برخی افراد هستند که دارای پوست های کدر ، بی حال و دارای چین و چروک ریزی هستند. یا چین و چروک های عمیقی که قبلا در صورت آنقدر نمایان نمیشدند اما الان در صورت به طرز واضحی به چشم میخوردند . این به علت کم آبی در بدن بوده یا دارای علت های مختلفی می باشد. در این حالت کرم های آبرسان کمک زیادی به مصرف کننده های عزیز خواهد کرد.

نکته آخر

در نتیجه این مقاله باید بیان کنیم که افراد هر کدام با تشخیص جنس صورت خود می توانید از کرم های ابرسان یا مرطوب کننده  استفاده نمایند. در واقع نمی توان بیان کرد که کدام محصول توانایی بالاتری را در تغذیه پوست بر عهده دارد زیرا وظیفه هر دوی این محصولات متفاوت است.

با مراجعه به سایت دکتر فرنیا اشبین  میتوانید بعد از اطلاع رسانی از ساعت و حضور دکتر در مطب از طریق شماره تلفن های موجود در سایت اقدام به دریافت مشاوره یا دریافت نوبت کنند.

برای مشاهده کامل صحبت های خانم دکتر فرنیا اشبین در رابطه با توضیحاتی که در زمینه تفاوت کرم های آبرسان و کرم های مرطوب کننده وجود دارد. میتوانید روی این قسمت کلیک کنید.

 

 

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر فرنیا اشبین

پیج اینستاگرام دکتر فرنیا اشبین

کانال آپارات دکتر فرنیا اشبین

کانال نماشا دکتر فرنیا اشبین

———————————————————–