عوارض ضد افتاب بر پوست

عوارض ضد افتاب بر پوست

عوارض ضدآفتاب بر صورت

عوارض ضدآفتاب بر صورت .عوارض ضدآفتاب بر صورت چیست؟ بهترین ضدآفتاب کدام است؟ بهترین ضد آفتاب برای پوستهای خشک کدام است؟ بهترین ضدآفتاب برای پوست های چرب  کدام است؟ بهترین ضد آفتاب برای پوستهای معمولی کدام برند است؟

معمولاً این موارد جزو رایج ترین سوالاتی هستند که اکثر بانوان سراغ پاسخ مناسبی برای آن هستند. در اکثر مواقع ممکن است به دلیل انتخاب اشتباه ضد آفتاب، پوست افراد به گونه ای دچار مشکلاتی شود. که هدف ما در این مقاله بررسی کلی عوارض ضدآفتاب بر صورت می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما همراه باشید

عوارض ضد آفتاب چیست؟

با وجود اینکه ضدآفتابها از تابش مستقیم نور آفتاب بر روی پوست جلوگیری می کند. و به گونه ای که تا حد زیادی می‌تواند از پوست در مقابل اشعه های خطرناک خورشید محافظت نماید. ولی باز در صورت انتخاب محصولی مناسب این محصولات نیز به گونه ای می توانند به پوست آسیب برسانند. و باید به نکات مهمی هنگام خرید دقت شود. که در ادامه مطالب بیان شده است. نکته مهمی که در این میان وجود دارد این است. که ضخامت ضدآفتابی که بر روی پوست استفاده می شود بسیار مهم است. در واقع در اکثر مواقع به این مورد دقت نمی گردد. معمولاً افرادی که از ضد آفتاب با ضخامت بسیار کم استفاده می کنند. در این حالت چین و چروک و سوختگی هایی در روی پوست این افراد ایجاد می شود.

بر حسب تحقیقاتی که به وسیله پژوهشگران لندن انجام شده است. به صورت روزانه حدود نیم قاشق چای خوری ضد آفتاب برای پوشش دادن صورت و گردن نیاز است. یکی از مهمترین مواردی که اکثر بانوان به آن دقت نمی کند. این است که به خاطر استفاده از سایر محصولات آرایشی مانند: انواع سفید کننده ها و کرم پودرها استفاده از ضدآفتاب را ترجیح نمی دهند. درصورتیکه خاصیتی که ضدافتاب دارد، در بقیه محصولات آرایشی وجود ندارد. در واقع کرم پودر ها و سفید کننده ها نمی توانند مانند ضد آفتاب از پوست محافظت نمایند.

پس می توان یک لایه محافظ در زیر انواع کرم های سفیدکننده و کرم پودرها از ضدآفتاب استفاده کرد. تا بتوان به گونه‌ای از پوست در مقابل نور آفتاب محافظت کرد.

اهمیت استفاده از ضد آفتاب مناسب

یکی از مشکلات رایجی که امروزه وجود دارد این است. که تنها تعریف افراد استفاده از کرم ضدآفتاب این است که فقط برای محافظت در مقابل نور آفتاب است. و به هیچ عنوان هنگام خرید به نوع ضدآفتاب و به گونه‌ای مناسب بودن آن با پوست دقت  نمیشود. انتخاب ضدآفتاب ها باید برحسب نوع پوست افرادباشد.  مثلا افرادی که پوست خشک دارند نباید از کرم و یا ضدآفتاب هایی که مناسب پوستهای چرب هست استفاده کنند. دقت به این موارد به گونه‌ای بسیار مهم است چون علاوه بر محافظت در مقابل آفتاب و باعث تقویت و شادابی پوست نیز می گردد.

متاسفانه اکثر بانوان بخاطر توصیه های دوستان و اطرافیان اقدام به خرید محصولات آرایشی می‌کنند. که این مورد کاملاً اشتباه بوده و در بلند مدت می‌تواند آسیب‌های جدی به پوست برساند. و به گونه ای که باعث پیری زودرس شود. پس اگر شما هم جزو افرادی هستید که می‌خواهید از پیری زود رس جلوگیری کرده و از محصولات آرایشی و مخصوصا ضد آفتاب مناسب پوستتان استفاده کنید. در این حالت مشاوره با دکتر پوست و مو بسیار ضروری است.

نکات مهم در رابطه با ضد آفتاب

حتماً باید میزان استفاده از ضدآفتاب به اندازه و به دفعات مناسب در روز باشد. با توجه به اینکه نور آفتاب بسیار پر قدرت است و به پوست نفوذ می کند. به همین دلیل باید شما باید ضخامت مناسبی از کرم را در تمام بخش‌های پوست استفاده کنید. و هر دو ساعت یک بار این ضد آفتاب روی صورتتان را عوض کنید.

ضدافتاب هایی که حاوی اکسی بنزون هست را نخرید

محصولاتی که حاوی اکسی بنزون هستند می‌تواند باعث مشکلات هورمونی و آلرژی شوند. پس هنگام خرید به این موضوع دقت نمایید.

محصولات  SPF50 تاثیر بهتری ندارند

معمولاً ضدآفتاب هایی که با نام SPF50 تولید می گردند خاصیت چندان زیادی ندارد. در صورتی که امروزه بیشتر تولیدکنندگان اقدام به تولید محصولاتی با SPF70 و SPF100 می‌کنند. در صورتی که بر حسب مطالعات و تحقیقاتی که انجام شده است. اس پی اف SPF30 تا SPF50 می‌تواند برای پوست مناسب باشد.

عوارض ضد افتاب بر پوست

عوارض ضد افتاب بر پوست

ضد آفتاب هایی که شامل ویتامین A هستند را مصرف نکنید

معمولاً امروز در اکثر محصولات بهداشتی از ویتامین A که به گونه‌ای مرطوب کننده و ضد پیری هستند استفاده می‌شود. در صورتی که ویتامین A استفاده شده در ضد آفتاب در صورت تماس با نور خورشید ممکن است. باعث ایجاد ضایعات پوستی گردد به همین دلیل باید هنگام خرید به این مورد دقت گردد.

دقت به تاریخ انقضای ضد آفتاب

استفاده کردن از ضدآفتاب‌های که مدت کوتاهی از تاریخ مصرف آنها مانده است. و یا تاریخ مصرفشان گذاشته است به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. چون تاثیر مخربی روی پوست دارد و غیر از اینکه از پوست در مقابل نور آفتاب محافظت نمیکند. بلکه می تواند باعث ایجاد چین و چروک و لک نیز گردد.

محافظت از پوست در مقابل اشعه UVA

اشعه UVA از مهم‌ترین مواردی هستند که باعث سوختگی پوست می‌شوند. که بعضی از کرم های ضد آفتاب در مقابل این اشعه از پوست محافظت می نمایند. پس انتخاب ضدآفتاب مناسب بسیار حائز اهمیت است. چون در غیر اینصورت نور آفتاب از ضد آفتاب استفاده شده عبور کرده. و به لایه‌های زیرین پوست را تحت تاثیر قرار می دهد که در نتیجه آن ممکن است. باعث بروز لک و چین و چروک شود.

انتخاب ضدآفتاب مناسب

امروزه برندهای داخلی و خارجی بسیار زیادی وجود دارد که انواع ضد افتاب را تولید می کند. و با توجه به اینکه تبلیغات خیلی مجذوب کننده ای انجام می شود به همین دلیل همیشه اکثر افراد گول این تبلیغات را می خورند. و اقدام به خرید محصولی نامرغوب می کنند که در نتیجه آن این موارد باعث میگردد. تا به مرور زمان آسیب‌های بسیار جدی در پوست ایجاد شود. در واقع با توجه به بالا بودن تنوع محصولات ضد آفتاب در بازار در اکثر مواقع پیدا کردن محصولی مناسب و برای افراد بسیار دشوار است.

در این میان وجود پزشکانی مانند دکتر فرنیا اشبین باعث شده است. تا افراد مخصوصا بانوان به راحتی بتوانند، ضد آفتاب مناسب برای پوست خود انتخاب نمایید. که در این حالت علاوه بر محافظت از پوست در مقابل نور آفتاب باعث جلوگیری از لک چین و چروک و پیری زودرس نیز می گردد. در واقع تنها کاری که شما باید بکنید این است که به مطب دکتر فرنیا اشبین که جزو بهترین دکتر پوست و مو در مرزداران است مراجعه کنید. سپس پزشک معالج یک برند بسیار معتبر ضد آفتاب را که مناسب با پوست شما است توصیه خواهد کرد. بدین ترتیب می‌توانید بدون نگرانی از پوست خود محافظت کرده و همچنین از جلوگیری از پیری زودرس است و عوارض بسیار جدی دیگر جلوگیری کنید.

همیشه به یاد داشته باشید گران بودن انواع ضد آفتاب ها به معنی مناسب بودن برای پوستتان نیست. و مطمئن ترین کسی که میتواند بهترین محصول را برایتان توصیه نماید دکتر پوست و مو می باشد.

 

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر فرنیا اشبین

پیج اینستاگرام دکتر فرنیا اشبین

کانال آپارات دکتر فرنیا اشبین

کانال نماشا دکتر فرنیا اشبین

———————————————————–