عروق پوستی چیست

عروق پوستی چیست

عروق پوستی چیست

عروق پوستی چیست. در این مقاله قصد داریم تا درمورد عروق پوستی توضیحاتی را ارائه دهیم.تا برخی از سوالات افراد در این زمینه برطرف شود. تا زمانی که به مراجعه کنندگان به پزشک و متخصص زیبایی و پوست و مو مراجعه کردند. بدانند تا در چه زمینه ایی مشکل دارند. تا پزشک متخصص هم بتواند در سریعترین زمان ممکن و با بهترین روش مشکل مراجعه کننده را برطرف کند.

عروق پوستی

برخی از عروق پوستی به مرور زمان سطحی میشوند. و به صورت مختصردچار برجستگی میشوند. عروق پوستی که روی ناحیه پا دچار این مشکل می شوند را به عنوان بیماری پوستی واریس میشناسند. واریس ها درجات مختلف دارند. ما در این مقاله می خواهیم در مورد عروق سطحی پوست صحبت کنیم. اصولا برخی از عروق سطحی هستند، محدود بوده وظریف هستند. اما این عروق فقط در ناحیه پا با عنوان واریس شناسایی نمی شوند و این عروق با این ویژیگی هایی که نام برده شد. میتوانند در روی صورت هم به وجود آیند.

علل ایجاد عروق پوستی سطحی

در این قسمت می خواهیم بیان کنیم که علت ایجاد این عروق سطحی بر روی پوست صورت چیست؟ علل ایجاد این مشکل در همه افراد تقریبا متفاوت است. اما علت های اصلی ان عبارت است از:

  1. نازک شدن پوست صورت
  2. اشعه های موجود در نور خورشید

همین دلایل اصلی باعث شکسته شدن عروق پوستی بر روی صورت میشوند. وزمانیکه این عروق بر روی پوست صورت شکسته می شوند. ممکن است که یک نمای نا مناسب و بدی را بر روی پوست صورت به جای بگذارند. و باعث ایجاد نارضایتی در فرد می شود که این عروق پوستی بر روی صورت واضح و مشخص است.

دلیل بعدی که باعث ظاهر شدن این عروق میشود همانطور که بیان کردیم. نازک شدن پوست است که البته دلیل نازک شدن پوست ممکن است افزایش سن فرد باشد. و همین نازک شدن پوست افراد باعث میشود تا عروق پوستی بیشتر در پوست صورت نمایان شود.

عروق پوستی چیست

عروق پوستی چیست

درمان عروق پوستی

افرادی که برای درمان این مشکل یعنی ظاهرشدن عروق پوستی بر روی صورت به پزشک مراجعه می کنند. پزشک در درجه اول به آنها توصیه می کند حتما برای افزایش قوام پوست صورت،  برای بیشتر کردن استحکام پوست صورت و جوانسازی اعمالی را انجام دهند. می توانیم از لیزر آی پی ال (IPL) استفاده کنند. لیزر آی پی ال بسیار کمک کننده بوده دردرمان عروق پوستی از نوع سطحی آن. با انجام حدود سه تا چهار جلسه لیزر این عروق درمان شده و ظاهر بهتری را بر روی پوست ایجاد خواهند کرد. و حتی بسیار از آنها به طور کامل برطرف خواهند شد.

این روش درمانی (لیزر درمانی) برای برطرف کردن عروق سطحی پوست در دیگر اندام های بدن هم نقش کاربردی را ایفا خواهد کرد.این نکته مهم قابل ذکر است که این روش درمانی بدون درد و خونریزی عمل خواهد کرد و جای نگرانی برای افراد مراجعه ککنده به متخصصین پوست و مو و زیبایی وجود ندارد. و هیچ محدودیت هایی بای انجام این لیزر در افراد وجود نخواهد داشت و دوران نقاهتی را هم ندارد و شخص به صورت سرپایی در مدت زمان کوتاه این روش را انجام می دهد. و کسانی که این روش را انجام داده اند میتوانند به صورت عادی فعالیت های روزانه خود را انجام دهند.

درمان عروق پوستی ضخیم

اگر عروق در بعضی از افراد دارای ضخامت بیشتری باشد. با توجه به تشخیص پزشک یا از روش لیزر نام برده شده یعنی آی پی ال استفاده میکنند البته در تعداد جلسات بیشتر. یا از روش دیگری به نام آر اف سرجیکال استفاده خواهند کرد. و این روش را برای از بین بردن عروق ضخیم تر و کوتر کردن آنها تجویز می کنند.

بهترین دکتر پوست ومووزیبایی در غرب تهران

دکتر فرنیا اشبین متخصص پوست و مو وزیبایی از جمله دکتر هایی هستند. که در این زمینه دارای تخصص بوده و به کسانی که این شکل را دارا هستند .دردرجه اول بعد از معاینه ناحیه مورد نظر مشاوره هایی  دررابطه با نوع عروق پوستی و تعداد جلسات درمان ارائه خواهند داد. سپس با استفاده از روش های درمانی نام برده شده درمان فرد را شروع خواهند کرد. مطب ایشان واقع در مرزداران (غرب تهران) بوده و برای دریافت نوبت به صورت آن لاین می توانید. به وبسایت رسمی ایشان مراجعه کرده و با شماره های موجود در سایت جهت نوبت دهی تماس حاصل فرمایید.

 

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر فرنیا اشبین

پیج اینستاگرام دکتر فرنیا اشبین

کانال آپارات دکتر فرنیا اشبین

کانال نماشا دکتر فرنیا اشبین

———————————————————–