علت ایجاد آکنه و جوش و راه های درمان آن

علت ایجاد آکنه و جوش و راه های درمان آن

علت ایجاد آکنه و جوش و راه های درمان آن

در این مقاله قصد داریم در رابطه با علت ایجاد آکنه و جوش و راه های درمان آن برای شما عزیزان صحبت کنیم. همانطور که همه ما میدانیم آکنه و جوش یکی از مشکلات اصلی افراد به خصوص بانوان است. هچینین برای رفع این مشکل تلاش های فراوانی کرده و راه های درمانی زیادی را انتخاب کرده اند.

در برخی از موارد این راه های درمان پاسخگو بوده و جوش ها و آکنه ها رفع خواهند شد. در برخی از موارد هم این راه های درمان نتیجه مثبتی به فرد نخواهد داد. ما در این مقاله قصد داریم بیان کنیم که آکنه و جوش ها به چه دلیلی به وجود خواهد آمد. و بهترین راه درمان جوش ها وآکنه ها چیست؟

برای دریافت پاسخ به این سوالات در این مقاله ما را همراهی کنیدهمچنین میتوانید. فیلم خانم دکتر فرنیا اشبین را که در این زمینه توضیحات کامل و جامع را ارائه داده اند. در اینستاگرام از طریق لینک درج شده در این قسمت مشاهده فرمایید.

علت ایجاد آکنه و جوش چیست؟

 • آکنه ها در حالتی ایجاد خواهند شد که پوست دارای مقدار زیادی چربی باشد.برخی از پوست ها مستعد تولید چربی پوست زیادی هستند. که در این حالت این نوع از پوست ها در معرض تولید چوش و آکنه نسبت به صورت های دیگر هستند.
 • دلیل اینکه جوش و آکنه در این نوع پوست ها زیاد به وجود خواهد آمد. به این دلیل است که منافذ پوست توسط این چربی ها بسته خواهد شد. و پوست را مستعد تولید چوش و آکنه خواهد کرد.
 • دلیل بعدی که باعث ایجاد تولید جوش و آکنه خواهد شد. آلودگی هایی است که بر روی سطح پوست در طول روز مینشیند.
 • وجود باکتری هایی که بر روی سطح پوست به صورت طبیعی وجود دارد.

تمامی این موارد یکه بیان شد باعث ایجاد جوش و آکنه در صورت افراد خواهد شد. و در افرادی که دارای پوست چربتر هستند این پدیده بیشتر اتفاق خواهد افتاد.

انواع جوش و آکنه

پزشکان و متخصصان زیبایی جوش هارا بر اساس نوع شدت و چگونه تولید خواهند شد تقسیم بندی می شوند. ما در حالت عادی جوش ها شامل موارد زیر هستند:

 • جوش های سرسیاه
 • جوش های سر سفید
 • آبسه
علت ایجاد آکنه و جوش و راه های درمان آن

علت ایجاد آکنه و جوش و راه های درمان آن

آکنه چیست؟

آکنه یک عارضه پوستی است که بسیار برای افراد ناخوشایند بوده. و افراد با این نوع عارضه پوستی مشکل دارند. و حتی ممکن است این عارضه باعث مشکل ایجاد بیماری های روحی و روانی، افسردگی،استقلالات استرسی و اضطرابی و کاهش اعتماد به نفس شود.

درمان جوش و آکنه به چه صورت است؟

جوش  ها و آکنه هم با توجه به نوع آن ها، نوع جنس صورت و شدت چوش و آکنه متفاوت است. اما اگر بخواهیم یک درمان کلی برای این نوع عارضه های پوستی معرفی کنیم. میتوان به تغییر در لایف استایل اشاره کرد. در واقع این روش یک اهرم کمکی به درمان و پیشگیری از ایجاد این عارضه های پوستی است.

 1. در واقع فرد باید یک سری از شرایط تغذیه ایی را در طول زندگی روزمره خود رعایت فرماید. این لیست  شامل موارد زیر است:
 2. کاهش مصرف کربوهیدرات ها و قند های ساده بسیار در امر درمان جوش موثر واقع خواهد بود.
 3. رعایت بهداشت کامل پوست و صورت، در واقع باید صورت با شامپو و شوینده های مناسب نوع جنس پوست شستشو شود. و پوست را از الودگی ها و چربی های موجود در پوست دور نگه داریم.
 4. مورد بعدی که که باید برای درمان عارضه های پوستی رعایت کرد. دوری از استرس و اضطراب است. به دلیل اینکه این مورد باعث ایجاد آکنه و چوش در صورت خواهد شد. و افراد باید با کنترل این حس در بدن خود از پوست و صورت محافظت کنند. زیرا پوست صورت حساس ترین نقطه بدن است که در زیبایی افراد بسیار موثر است.
 5. ژنتیک و شرایط هورونی بدن باعث ایجاد آکنه در صورت خواهد شد. که با شناخت آن ها و کنترل این موادر میتوان از ایجاد جوش و آکنه جلوگیری کرد. اما کنترل این مورد باید به وسیله دارو درمانی توسط تجویز دکتر باشد. پزشکان برای درمان این موارد کرم های دارویی تجویز خواهند کرد. و درمان را به صورت موفقیت آمیز ادامه دهند.

دکتر فرنیا اشبین متخصص پوست و مو و زیبایی در غرب تهران هستند. میتوانید برای دریافت مشاوره در زمینه رفع جوش و اکنه و همچنین دریافت نوبت به صورت آنلاین و حضوری به وبسایت ایشان مراجعه کرده . و ازطریق شماره تلفن های موجود در سایت با ایشن تماس حاصل فرمایید.

 

 

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر فرنیا اشبین

پیج اینستاگرام دکتر فرنیا اشبین

کانال آپارات دکتر فرنیا اشبین

کانال نماشا دکتر فرنیا اشبین

———————————————————–