مکمل های تقویت پوست و مو

مکمل های تقویت پوست و مو

مکمل های تقویت پوست و مو

مکمل های تقویت پوست و مو . مصرف کردن مکمل های تقویت پوست و مو تا چه حد می‌تواند در سلامت پوست و مو تاثیرگذار باشد؟ بهترین دکتر زیبایی برای مراجعه جهت برطرف کردن مشکلات پوست و مو کیست؟ کدام مکمل ها برای تقویت مو مناسب هستند؟ اینها جزو مهمترین سوال های بانوان می باشد که هدف ما در این مقاله به بررسی موارد یاد شده می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مقاله همراه ما باشید.

اهمیت مصرف مکمل های تقویت پوست و مو

امروزه یکی از مشکلات اصلی تمام بانوان داشتن مشکلات پوستی و یا ریزش مو می باشد. به همین دلیل همیشه دنبال پیدا کردن مکمل مناسب برای برطرف کردن مشکلات پوستی و یا ریزش مو هستند. که متاسفانه اکثر افراد داروهایی که بیشتر به وسیله دوستان و آشنایان توصیه می گردد را مصرف می کنند.

در صورتی که این مورد به هیچ عنوان درست نمی باشد چون باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنند. و بعد از معاینه و بررسی مکمل غیر هورمونی و مناسب برای تقویت پوست و مو تجویز شود. که خوشبختانه امروز وجود پزشکان حرفه‌ای مانند دکتر فرنیا اشبین باعث شده است. تا تمام افرادی که دچار مشکلات پوست و مو هستند به راحتی بتوانند به مکمل های مناسب دسترسی پیدا کنند.

بهترین مکمل پوست و مو

سلامت پوست و مو تاثیر بسیار زیادی را در زیبایی دارد. و به گونه باعث افزایش اعتماد به نفس نیز می گردد. که خوشبختانه سلامت پوست و مو با مصرف ویتامین های خاص و دریافت املاح معدنی امکان پذیر است. با مد نظر قرار دادن این موضوع که امروزه تغذیه افراد به صورت کامل نمی باشد و کیفیت عالی ندارد. در واقع تغذیه نامناسب و ارگانیک نبودن موادغذایی باعث شده است. تا امکان دریافت ویتامین، پروتئین و مواد معدنی به صورت طبیعی انجام نشود.

پس تمام افراد برای تامین کردن پروتئین و ویتامین های مورد نیاز خود بدن باید از مکمل های مناسب استفاده کنند. تا بدین ترتیب بتوانند عوارض کمبود پروتئین و ویتامین را به حداقل برسانند. متاسفانه برخی از افراد فکر می‌کنند که تنها افرادی که دچار بیماری خاص هستند. نیاز به مصرف مکمل های متنوع و یا ویتامین دارند در صورتی که این چنین نیست.

تمام افراد در هر سنی و هر شرایطی نیاز به دریافت ویتامین دارند. مخصوصاً افرادی که در شهر هستند. و به گونه ای که در هوای آلوده زندگی می کنند. و بیشتر غذاهایشان از فست‌فود تشکیل می‌شود و غذاهای ارگانیک و طبیعی مصرف نمی‌کنند. این افراد باید با مصرف ویتامین های خاص کمبود املاح را در بدن خود را جبران نمایند. بدین ترتیب می توان از ریزش مو، خشک شدن پوست، بروز چین و چروک و لکه و همچنین پیری زودرس جلوگیری کرد.

مکمل های تقویت پوست و مو

مکمل های تقویت پوست و مو

ویتامین های مهم برای سلامت پوست و مو

ویتامین ها در سلامت پوست و مو تاثیر بسزایی دارند از جمله می‌توان به ویتامین c اشاره کرد.  ویتامینc  به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدانی و به گونه ضد سرطان بودن. باعث افزایش کلاژن سازی شده و به گونه‌ای باعث حفظ سلامت پوست می گردد. همچنین از ویتامین های مهم دیگری که در بحث سلامت پوست و مو تاثیر گذار است. می‌توان به ویتامین e اشاره کرد که به راحتی می‌توانند از پوست در مقابل نور آفتاب محافظت نماید.

از ویتامین های دیگر می توان به ویتامین a اشاره کرد که یک ویتامین محلول در چربی می باشد. که در اکثر مواد غذایی وجود دارد و به گونه‌ای باعث به تعادل رسیدن آنزیم های ساخت کلاژن می‌شود. و باعث حفظ رطوبت پوست شده و از پیری زودرس جلوگیری می‌کند. ویتامین ب کمپلکس باعث آبرسانی به پوست شده و به گونه‌ای باعث میگردد تا سلولهای پوست حالت اولیه خود را حفظ نمایند.

بهترین مکمل های پوست و مو

  1. قرص پرفکت لایف: آن مکمل تقویت کننده پوست و مو می‌باشد که از ریزش مو جلوگیری کرده. و به گونه باعث افزایش رشد مو شده. و همچنین باعث استحکام یافتن و تقویت ساقه مو نیز می گردد. همچنین از فواید دیگر این مکمل میتوان به جلوگیری از شکستگی ناخن ها و تامین ویتامین b مورد نیاز بدن اشاره کرد.
  2. قرص سیستین b۶ زینگ بایول: این قرص نیز جزو مکمل های عالی برای پوست و مو می‌باشد. که از ریزش مو جلوگیری کرده و همچنین باعث تقویت ناخن و حفظ سلامتی پوست می گردد.
  3. کپسول بیوتی هلث: این کپسول شامل ویتامین b7 می باشدکه از ریزش و ضعیف شدن موها جلوگیری می‌کند. و به گونه‌ای باعث لطافت و شادابی پوست شده و همچنین باعث استحکام ناخن نیز می گردد. بیوتین جزو بهترین ویتامین های مورد نیاز بدن می باشد که می‌تواند باعث سلامت پوست و مو می گردد.

اهمیت کلاژن سازی در زیبایی پوست و مو چیست؟

کلاژن یک نوع پروتئین در بدن می باشد. که باعث میگردد تا سلولهای جدید جایگزینی سلولهای مرده شوند. و به گونه این مورد باعث جوانسازی و شادابی پوست می شود و به حالت طبیعی در پوست ساخته می شود.  ولی با زیاد تر شدن سن تولید آن کمتر می‌شود. به همین دلیل است که افزایش سن باعث ایجاد چین و چروک می شود.  و به گونه ای که اگر این پروتئین ها با مکمل ها و قرص های خاص دریافت گردد. در این حالت سلول های جدید جای گزین سلول های مرده می‌شود و از پیری زودرس جلوگیری می کند.

در نتیجه باعث می شود تا افراد دارای پوستی صاف و شاداب و همچنین موهای بسیار عالی به بدون ریزش باشند. پس تمام افراد مخصوصاً کسانی که در شهر زندگی می‌کنند و تغذیه طبیعی ندارند. و به گونه‌ای اکثر مواد غذایی که مصرف می کنند غذاهای آماده هستند. در این حالت باید تمام این افراد به بحث دریافت مکمل های مهم و مورد نیاز اهمیت دهند. تا بدین ترتیب بتوانند با استفاده از مکمل های ویتامین و پروتئین های مورد نیاز بدن خود را برای جلوگیری از پیری زودرس و بروز مشکلات پوست و مو جلوگیری دریافت نمایند.

 

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر فرنیا اشبین

پیج اینستاگرام دکتر فرنیا اشبین

کانال آپارات دکتر فرنیا اشبین

کانال نماشا دکتر فرنیا اشبین

———————————————————–